ОПИС І СИМВОЛІКА ГЕРБА ТА ПРАПОРА
СЕЛА РОЗВАЖ ОСТРОЗЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ГЕРБ
Герб села Розваж має геральдичний щит «іспанської» форми, характерної для західноукраїнських гербів (закруглений знизу квадрат), розділений вилоподібно. Щит обрамований декоративним картушем i увінчаний золотою сільською короною. Співвідношення пропорцій висоти до ширини щита 8:7.
Щит розділений вилоподібно на червоний, синій та зелений фони, а геральдичні елементи зображено золотом та сріблом.
Верхнє червоне поле зі срібним лапчастим хрестом засвідчує приналежність території села до історичної Волині та сучасної Рівненської області. Хрест, як символ християнства, свідчить про те, що Волинські території, в тому числі й село Розваж, усвідомлювали себе як споконвічні православні землі.
На геральдичній правій стороні щита, в правому нижньому куті на синьому полі розміщено один із елементів геральдичної символіки князів Острозьких. Даний символ складається з двох елементів золотого кольору: у верхній частині «Огоньчик» зі стрілою («острога»), з’єднаною з половиною кільця у вигляді веселки золотого кольору; нижня частина – «Леліва» – з шестикутною зіркою, під якою півмісяць, повернутий вгору ріжками. Дана геральдична фігура засвідчує приналежність території села Розваж до відання князів Острозьких.
На геральдичній лівій стороні щита, у лівому нижньому куті на зеленому полі розміщено срібне зображення двох святих безсеребреників та чудотворців Косму і Даміана з золотими німбами. У 1782 році на їх честь у селі Розваж було збудовано та освячено церкву. З цього часу святі є небесними покровителями села. 14 листопада жителі Розваж вшановують пам'ять святих Косми і Даміана.
Під гербом розміщена жовта стрічка з написом «Розваж» темно – жовтого кольору.
Кольори герба символізують:
- червоний – хоробрість, мужність, любов, а також кров пролиту в боротьбі;
- синій – символ неба та води, величі та краси;
- зелений – надію, свободу та радість, а також родючість землі, лугову траву;
- золото – знатність, могутність та багатство, а також християнські чесноти: віру, справедливість, милосердя та смирення;
- срібло – благородство, відвертість, чистота, невинність, правдивість, довершеність, славу.
ПРАПОР
Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 1:1, розділене вилоподібно. У верхній частині на червоному тлі зображено срібний лапчастий хрест, на геральдичній правій стороні на синьому фоні зображено золоті «Огоньчик» та «Леліву», на геральдичній лівій стороні на зеленому фоні сріблом зображені святі Косма і Даміан, а їх німби - золотом.
За колористичну основу для прапора використано ті ж самі кольори, що й для герба:
- червоний – як символ хоробрості, мужності, любові, а також крові пролитої в боротьбі;
- синій — як символ неба, води;
- зелений — як символ свободи та радості, а також родючої землі;
- золотий — як символ знатності, могутності та багатства, християнських чеснот;
- срібний — як символ благородства, відвертості, чистоти, невинності, правдивості, довершеності, слави.